Nuo ko priklauso muitinės mokesčiai

Jeigu Jums reikia išsiųsti siuntą į ne Europos sąjungos valstybę, Jūs turite žinoti, kad Jūsų siuntai gali būti taikomas muito mokestis. Ar bus taikomas šis mokestis, priklauso į kokią šalį siunčiate siuntą. Jei tai Europos sąjungos valstybė, muito mokesčio mokėti nereikės. Mokestis priklauso nuo siuntos vertės, svorio ir taip pat nuo gavėjo šalyje galiojančių įstatymų. Esiuntimas.lt šiame procese nedalyvauja, todėl muitinės darbuotojai visada susisieks tiesiogiai su siuntos gavėju.

Norite, kad siunta iš muitinės sklandžiai ir greitai pasiektų gavėją?

Kad Jūsų siunta, kurią siunčiate ne į Europos sąjungą kuo greičiau pasiektų gavėją, pradėję pildyti užsakymą Esiuntimas.lt , turite būtinai supildyti sąskaitą muitinei. Supildę visą užsakymą Jums skaičiuoklė parodys, kada Jūsų gavėjas gaus siuntą, tačiau kiek siunta laiko užtruks muitinėje, mes tiksliai pasakyti negalime. Pildant dokumentus muitinei, turite tiksliai aprašyti savo siuntos turinį ir nurodyti priežastį, dėl kurios siunčiate siuntinį. Jei muitinės darbuotojai nustatys, kad Jūs pateikėte klaidingą informaciją ir siunčiate kitą daiktą nei nurodėte pateikdami užsakymą, muitinė turi teisę reikalauti papildomo mokesčio arba tiesiog sugrąžinti Jums siuntą atgal. Jeigu siunčiate tik dokumentus, eksporto deklaracijos pildyti nereikia.

Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo kodas EORI

Šis kodas yra reikalingas vartotojams, kurie siuntą siunčia ne į Europos sąjungos valstybę ir yra pasirinkę Economy paslaugas. Jeigu pasirenkate Express paslaugas ir Jūsų siuntos vertė didesnė nei 1000,00 Eur, Eori kodas taip pat reikalingas. Gavus šį kodą jis niekada nesikeis. Jei kreipsitės į teritorinę muitinę, Jums suteiks Eori kodą. Pagrindiniai kontaktai, kuriais galite kreiptis:

  • Muitinės departamentas - (8 5) 236 2312; (8 5) 236 2387;
  • Vilniaus TM - (8 5) 235 6223; (8 5) 235 6226;
  • Kauno TM - (8 37) 304 271; (8 37) 304 275; (8 37) 304 277;
  • Klaipėdos TM - (8 46) 390 082; (8 46) 390 109.
  • Kada bus Jums suteiktas Eori kodas, jį siųskite mums el. Paštu info@esiuntimas.lt.

    Neradote atsakymo? Maloniai lauksime Jūsų žinutės